ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.

  Jungle Sounds

  1.050 ден

  На залиха

  SKU: 9781409597704 Категорија: Ознаки: , , ,

  Опис

  Малите деца можат да ги притиснат копчињата на страниците на оваа книга за да ги слушнат
  прекрасните звуци на џунглата, гладниот тигар што рика, тропските птици што пеат и бучниот 
  орангутан кој сè уште не е подготвен за спиење. Шарените страници ја прикажуваат џунглата ноќе, 
  сонцето изгрева и многу повеќе, со едноставен текст, прекрасни илустрации и исечени форми за 
  книгаbebeоткривање.
  
  Број на страници 10
  Димензии на книгата 215 x 215mm
  Корица Тврда

  Дополнителни информации

  Тежина 1 kg

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.