ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Наочари за деца  >  Ki ET LA SUNGLASSES 2-4 YEARS WAZZ MUSTARD

  Ki ET LA SUNGLASSES 2-4 YEARS WAZZ MUSTARD

  3.290 ден

  На залиха

  Кол.
  SKU: WA3SUNMUST Категорија: Brand:

  Опис

  Овие WaZZ очила за сонце, со својата правоаголна форма, ќе им се допаднат на малите деца кои 
  сакаат да изгледаат како мама и тато. Правилен возрасен стил кој е 100% погоден за деца. 
  Нивните леќи од категорија 3 и големи и ергономски леќи гарантираат одлична заштита. 
  
  НЕКРШЛИВИ РАМКИ
  Некришливи рамка и леќи кои се совршено дизајнирани за ракување со мали деца.
  Цик-цак технологијата значи рачка којае се-во-едно.
  Без шарки, така што нема ризик да се фатат малите рачиеа од нив или евентуално да голтнат мали 
  метални делови.
  
  Нови меки и удобени.
  
  УЛТРА ЗАШТИТА
  Поликарбонатни леќи од 3 категорија.
  Филтер против UVA, Anti-UVB, Anti-UVC.
  Леќи со големина од 3,1 cm (1-2 години) и 3,5 cm (2-4 години) за целосна заштита на детските очи.
  Дополнително на Ki ET LA: филтер против сино светло за намалување на отсјајот.
  
  УЛТРА удобни
  Ергономски, флексибилни, лесни и меки нијанси. Без притисок врз слепоочниците или на носот и без 
  притискање на ушите.
  
  ЕКО ПРОИЗВОД
  Рамка што може да се рециклира (со исклучок на леќите).
  Картонска кутија за повеќекратна употреба, која може да се рециклира.
  КАКО ДА ЈА ОДБЕРЕТЕ ТОЧНАТА ГОЛЕМИНА? 
  За правилно да го изберете вистинскиот пар очила, можете да ја измерите со метро ширината на лицето 
  на вашето дете помеѓу двата слепоочници.  
  
   Ki

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.