ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Козметика  >  LITTLE SIBERICA / ХРАНЛИВА БЕБЕШКА КРЕМА ЗА СЕКОЈДНЕВНА НЕГА – 75 МЛ.

  LITTLE SIBERICA / ХРАНЛИВА БЕБЕШКА КРЕМА ЗА СЕКОЈДНЕВНА НЕГА – 75 МЛ.

  350 ден

  ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ХИДРОЛАТ ОД РОЗА • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА • ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН

  • Тип на производ – Крема за тело , Крема за лице
  • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Хранење (Nourishing)
  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society
  • Брендови – Natura Siberica
  • Тип на кожа – Сите типови на кожа
  • Наменето за – Бебиња
  • Оваа секојдневна крема за нега, базирана на органски хидролат од дауринска роза и органски екстракти од камилица и невен, ја смирува и длабински ја храни деликатната бебешка кожа.Погодна за секојдневна употреба. 0+КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

   СОСТОЈКИ (INCI):
    AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, OCTYLDODECANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN**, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, ROSA DAVURICA FLOWER WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ *, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

  На залиха

  SKU: 4743318103433/4344 Категорија: Brand:

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

  Може да ви се допаѓа и…