ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Магнетни, креативни и едукативни игри и книги  >  Магнетна книга ДИНОСАУРУСИ – Janod

  Магнетна книга ДИНОСАУРУСИ – Janod

  1.150 ден

  Магнетните книги на францускиот бренд Janod се одлични играчки коишто ги развиваат креативноста и имагинацијата и се сакани од децата низ целиот свет. Игрите се состојат од магнети коишто се уредуваат и комбинираат на таблата во различни дезени. Овие сложувалки ќе ви служат долго време и нема да им бидат здодевни на децата, бидејќи нудат многу креативни можности. Тие се прекрасно изработени, што дополнително ја буди смислата за уметност, а исто така ги тренираат логичкото размислување и умешноста на рацете кај детето.

  Магнетната книга ДИНОСАУРУСИ содржи 40 илустрирани магнети од коишто можат да се состават диносауруси. Содржи и 10 картички со примери. Магнетните компоненти овозможуваат со нив децата да создаваат и сопствени креации.

  Ова е одлична забава за малите љубители на животните, како и за сите креативни деца.

  Пакувањето е направено од тврд картон во форма на книга. На внатрешноста на капакот има илустрирана магнетната плоча. Двете прегради внатре помагаат подобро да се организираат магнетите и картичките.

  Магнетните игри од оваа серија изгледаат одлично и се совршени и како подарок.

  На залиха

  Кол.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

  Може да ви се допаѓа и…