ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Магнетни книги и едукативни книги  >  Магнетна книга – Годишни времиња

  Магнетна книга – Годишни времиња

  1.150 ден

  Магнетна игра – Годишни времиња. Со оваа игра детето ќе може да ги реди делчињата и да ги прикажува четирите годишни времиња. Направена е од 115 илустрирани магнети и 4 картички. Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето да ја дополни картичката со различни магнети поврзани со годишното време коешто е илустрирано на неа.

  Оваа игра ги поттикнува детската имагинација и креативност на многу забавен начин.

  Нема на залиха

  Опис

  Магнетна игра – Годишни времиња. Со оваа игра детето ќе може да ги реди делчињата и да ги прикажува четирите годишни времиња. Направена е од 115 илустрирани магнети и 4 картички. Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето да ја дополни картичката со различни магнети поврзани со годишното време коешто е илустрирано на неа.

  Оваа игра ги поттикнува детската имагинација и креативност на многу забавен начин.

  Димензии 19 x 4 x 26 cm
  Материјал Картон • Cardboard
  Возраст 3-8 г.

  Дополнителни информации

  Тежина 1 kg

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

  Може да ви се допаѓа и…