ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Магнетни книги и едукативни книги  >  Магнетна книга – Колку е часот?

  Магнетна книга – Колку е часот?

  1.150 ден

  Колку е часот? Со оваа игра детето ќе може на забавен начин да научи да распознава колку е часот. Направена е од 70 илустрирани магнети и 8 двострани картички (= 18 сцени). Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето со различните магнети да ја направи истата сцена што е илустрирана на картичката.

  На залиха

  Кол.
  SKU: 3700217327248 Категорија: Ознаки: , , Brand:

  Опис

  Димензии: 19 x 4 x 26 cm
  Материјал: Картон • Cardboard
  Возраст: 3-8 г.

   

  Дополнителни информации

  Бренд

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

  Може да ви се допаѓа и…