ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.

  Магнетна мапа на Сончевиот Систем

  1.890 ден

  Оваа магнетна мапа е идеална за откривање на нашиот Сончев Систем! Вклучува 20 големи магнети. Содржи и лист со налепници со имињата на планетите со коишто можат тие да се обележат на картата. Едукативниот постер информира за имињата, дијаметарот на планетите, како и оддалеченоста на планетите од Сонцето. Налепниците и постерот се на 6 јазици. Дијаметар на мапата: 50 см.

  Нема на залиха

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

  Може да ви се допаѓа и…