ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Меки играчки  >  Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО – Lilliputiens

  Мека играчка со активности ЗМЕЈОТ ЏО – Lilliputiens

  1.150 ден

  За возраст од 6 месеци и понатаму │Мека анимирачка кукличка со неколку стимулирачки функции

  Оваа мека играчка со активности од белгиската марка Lilliputiens е совршена за раскажување приказни, читање или смирување.

  Меката кукла – зелен змеј со црвен рог и јазик, во карирана облека – може да се движи и „анимира“ благодарение на дупките во неговите шепи, во кои ги вметнувате прстите. Во него е вградена тропалка (главата), еластично безбедно огледало на стомакот и шушкаво пиленце на врвка.

  Куклата е совршено доработена, со внимание на секој детаљ и сосема безбедна за детето. Ги изненадува дечињата и ја поттикнува нивната фантазија, а во исто време ја развива координацијата рака-око, фината моторика, го активира сетилото за слух (штракаат, шушкање) видот (огледало) и допирот.

  In stock

  Кол.

  Description

  Големина:16 x 8 x 24

  Одржување: Да се пере на рака

  Сертификати за безбедност: EN71, CE, ASTM, ISO 9001

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.