ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Едукативни играчки, Играчки и уредување, Меки играчки  >  Мека книга со играчка НОСОРОГОТ МАРИУС – Lilliputiens

  Мека книга со играчка НОСОРОГОТ МАРИУС – Lilliputiens

  1.790 ден

  Книгата со активности на Носорогот Мариус од белгискиот бренд Lilliputiens е совршено прво четиво и, во исто време, пријател на вашето бебе. Носорогот Мариус во шепите држи мека книга (едната од шепите е рачка, а другата – прицврстувач со лепенка) на чии страници има животни од џунглата, односно популарните карактери на брендот, на пр. тукан Пабло или лавот Џек. Секоја страница ќе ве изненади и со дополнителни впечатоци: шушка, штрака, има флексибилно огледало или … свети во темнина – облакот со  громче на почетната страна е направен од флуоресцентна ткаенина. Мариус има бандана на главата, весели уши и голем рог на носот. Целата играчка е совршено доработена, со внимание на секој детал и е сосема безбедна за детето. Ја поттикнува фантазијата и љубопитноста кај децата, ги активира сетилата за вид, слух, допир и емоциите. Помага при заспивање и смирување. Тоа е исто така одличен начин да ја всадите љубовта кон книгите кај вашето дете.

  Совршен подарок

  На залиха

  Кол.

  Опис

  Се пере во машинана 30°C на деликатен циклус.

  Безбедно од 0+

  Препорачана возраст: 3 m +
  материјалполиестерполнењеполиестер GRS
  Димензии на производот: 34 x 25 x 3 cm
  безбедност и квалитет: EN71, CE, ASTM, ISO 9001

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.