ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Едукативни играчки, Играчки и уредување  >  Мека музичка играчка МАГАРЕТО ИГНАС – Lilliputiens

  Мека музичка играчка МАГАРЕТО ИГНАС – Lilliputiens

  2.140 ден

  Оваа мека музичка играчка, со ликот на веселото магаренце Игнас од белгиската марка Lilliputiens, е прекрасен прв пријател на бебето. Совршена е за гушкање, смирување и спиење. Има форма на сино магаренце со шарена грива и долги весели уши (високо 30 см) и дрвен саксофон што служи и како рачка за музичката кутија, којашто е скриена внатре. Со влечење на инструментот, се активира добро познатата мелодија на песната на Френк Синатра „Fly me to the moon“. Играчката е цврсто изработена и безбедна. На задниот дел има врвки, со коишто може да се закачи на креветче или на детска количка. Го активира сетилото за слух и помага бебето полесно да се смири или да заспие.

  In stock

  Кол.

  Description

  Може да се пере во машина до 30° C со нежен циклус (без дрвениот инструмент и музичката кутија– играчката има патент,што ви овозможува да го отстраните механизмот).

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.