ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки  >  Мемо игра со допирање – Janod

  Мемо игра со допирање – Janod

  1.690 ден

  Содржи 21 дрвена форма, 1 платнена торбичка и 5 картички. Се игра на тој начин што играчот ја става раката во торбичката и се обидува со помош на допир да ги препознае четирите форми коишто се илустрирани на неговата картичка. Победник е тој што прв ќе ја пополни неговата картичка. Но, внимавајте на „трик“ парчето! Играчот што ќе ја извлече коската треба да ги врати во торбичката сите форми што претходно ги имал наредено на својата картичка.

  Помалите дечиња можат да играат на тој начин што само ќе извлекуваат форми од торбичката и ќе се обидат да препознаат дали извлечената форма ја има и на картичката.

  Може да ја играат 2-5 играчи.

  На залиха

  Кол.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.