ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Едукативни играчки  >  ПЛАНЕТАРИУМ HD – BUKI

  ПЛАНЕТАРИУМ HD – BUKI

  3.190 ден

  Планетариум сo висока резолуција, за истражување на ѕвезденото небо. Проектира чисти слики во боја, со дијаметар до 3 м. Содржи 3 слики со многу детали, коишто се проектираат во висока резолуција – Сончевиот Систем, Млечниот Пат и соѕвездија. Димензии: 19.05 x 12.7 x 20.32 cm Соодветно за возраст: 8г+ Внимание! Содржи ситни делови. Не е соодветно за деца помали од 3 години. Се препорачува првото составување да го направи возрасен, за да ја провери исправноста на играчката. Оваа играчка ги задоволува стандардите за безбедност на ЕУ (EN74). Потребни се 3 x LR06 батерии (не се вклучени во комплетот). Замената на батериите да ја прави исклучиво возрасен.
  Кол.
  SKU: 3700802103370/3964 Категорија: Ознаки: , , , Brand:

  Опис

  Планетариум сo висока резолуција, за истражување на ѕвезденото небо. Проектира чисти слики во боја, со дијаметар до 3 м. Содржи 3 слики со многу детали, коишто се проектираат во висока резолуција – Сончевиот Систем, Млечниот Пат и соѕвездија.

  Димензии: 19.05 x 12.7 x 20.32 cm

  Соодветно за возраст: 8г+

  Внимание! Содржи ситни делови. Не е соодветно за деца помали од 3 години. Се препорачува првото составување да го направи возрасен, за да ја провери исправноста на играчката. Оваа играчка ги задоволува стандардите за безбедност на ЕУ (EN74).

  Потребни се 3 x LR06 батерии (не се вклучени во комплетот). Замената на батериите да ја прави исклучиво возрасен.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.