ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Релаксатори  >  РЕЛАКСАТОР BELLA SET GREY CONCRETE LIONELO

  РЕЛАКСАТОР BELLA SET GREY CONCRETE LIONELO

  16.990 ден

  РЕЛАКСАТОР BELLA SET GREY CONCRETE LIONELO
  Децата го сакаат лулањето бидејќи ги потсетува на месеците поминати во стомакот на нивната мајка, каде што се чувствувале исклучително безбедно. Откако ќе се роди, малечкото го наоѓа познатото лулање во прегратките на саканиот родител. На секој родител понекогаш му треба момент само за себе или време за да ги заврши домашните работи. Имајќи ги во предвид потребите на родителите,создаден е Lionelo Bella Rocker сет 2-во-1.

  Револуционерен производ 2-во-1
  Во првите неколку месеци од животот, бебето треба да мирува во лежечка положба – целосно рамно – ова е оптималната и најздрава положба за бебето. Поради грижа за правилниот психомоторен развој на малото дете, го создадовме релаксаторот Bella Set со корпа за носење во која детето може да ужива во придобивките од лулањето во потполно навалена положба. Релаксаторот ќе ви служи од првите денови од животот на Вашето бебе додека не достигне тежина од 9 килограми или додека Вашето малечко не почне самостојно да седи. Тоа е решение 2-во-1 бидејќи доаѓа со 2 елементи – седиште и база. Двата горни делови се ротирачки 360′, што ви овозможува не само да ја одредите насоката на движење, туку и да го поставите производот така што секогаш ќе можете да одржувате контакт со очите со Вашето дете. Елементите може слободно да се заменуваат во зависност од потребите на Вашето дете. Нивното поставување трае само неколку секунди.

  Како во прегратка на родител
  Кога се дизајнираше Lionelo Bella Rocker сет 2-во-1, се моделираше според движењата што бебето ги чувствува во рацете на родителите. Релаксаторот има 6 уникатни движења на лулање – 5 основни режими и дополнителен автоматски режим кој се менува на секои 16 секунди. Со лулањето, Bella го доловува природниот ритам како во родителска прегратка, правејќи го релаксаторот познато и добредојдено место за бебето. Изборот од 5 брзини на лулање го прилагодува интензитетот на преференциите и расположението на Вашето бебе.

  На залиха

  Кол.
  SKU: 5903771703291 Категорија: Ознаки: , , , , , Brand:

  Опис

  Карактеристики кои го олеснуваат животот
  Релаксаторот е опремен со многу корисни функции кои им го олеснуваат животот на родителите. Ноќниот режим предизвикува производот да почне да забавува додека не престане целосно. Активирање со автоматски детектор за движење – ќе го активира лулањето и музиката кога детето ќе почне да плаче. Тоа е затоа што Bella го лула бебето исто инстинктивно како и неговата мајка. Можете да ги уклучите сите поставки на уредот од контролната табла на допир или далечински користејќи го далечинскиот управувач. Овој модел свири 12 мирни мелодии со контрола на јачината на звукот.

  Исклучително удобно седиште
  Корпата за носење на Lionelo Bella Rocker Set е опремена со удобен душек од пена T25 со висока густина, кој стабилно го поддржува телото на бебето по целата должина. Надворешниот дел на капакот е изработен од материјал од лушпа од праска, кој е исклучително пријатен на допир. Седиштето во традиционалната рокерска верзија е широко, соодветно обликувано за да обезбеди удобна и безбедна положба на детето. Има сигурносни појаси со 5 точки. Седиштето има прилагодлив потпирач од 3 степени – од лежење, идеално за одмор, до полулегнување до седење – за деца кои се љубопитни за светот и сакаат повеќе да учествуваат во семејните интеракции. Исто така, ќе најдете мека, ултра удобна перница која се обликува на телото на Вашето малечко и ја обезбедува вистинската количина на поддршка. Нејзината надворешност е изработена од природна бамбусова ткаенина, која има многу предности. Овој воздушен материјал на допир може да дојде во директен контакт со кожата, дури и во најчувствителните области на телото. Ткаенината дише, обезбедува ефикасна вентилација и спречува прекумерно потење. Благодарение на неговите хигроскопски својства, бамбусот ја апсорбира влагата, спречувајќи го растот на габите и мувлата. Нема вештачки адитиви. Тој не е само еколошки, туку и безбеден за оние кои страдаат од алергија.

  Уште повеќе предности на Lionelo Bella Rocker сет 2-во-1
  Сите поставки на производот се одлучуваат од контролната табла со екран на допир или преку далечинскиот управувач. Благодарение на тивката работа на моторот, можете да бидете сигурни дека тој нема да го разбуди Вашето дете кога ќе има слатка дремка. Овој модел свири 12 мирни мелодии. Има и лента за играчки – 3 во функцијата на релаксаторот, 2 во функцијата за креветче. Додатоците дополнително ја вежбаат концентрацијата на детето, му даваат нови дразби и го поттикнуваат да ги истегне рацете. Lionelo Bella Rocker сет 2-во-1 е лесен и лесно може да се премести и постави насекаде. Анти-лизгачките влошки ќе го заштитат подот од гребнатини. Во случај на нечистотија, рамката може да се избрише со влажна крпа, а капакот и капакот на душекот може да се мијат рачно.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.