ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Акцесоари за бебешка опрема  >  SENSILO ПЕРНИЧЕ АНТИКОЛИК- HEARTS GREY-PINK

  SENSILO ПЕРНИЧЕ АНТИКОЛИК- HEARTS GREY-PINK

  280 ден

  Sensilo перничето исполнет со семки од цреша се користи за ладење или загревање на болните делови од телото.
  Користењето на перничето не вклучува ризик од изгореници или алергии на кожата и е целосно безбеден производ.
  Произведен е од најквалитетни материјали – 100% памук и семки од цреша.
  Кол.
  SKU: SILLO-4407/3376 Категорија: Ознака: Brand:

  Опис

  Sensilo антиколикот исполнет со семки од цреша се користи за ладење или загревање на болните делови од телото. Користењето на перничето не вклучува ризик од изгореници или алергии на кожата и е целосно безбеден производ. Произведен е од најквалитетни материјали – 100% памук и семки од цреша.

   

  Термофорот се користи со ладна вода за:

  – Истегнувања и модринки

  – Испакнатини

  – Главоболки

  – Мигрена

  – Убоди од инсекти

   

  Перничето антиколик се користи за:

  – Болки во грбот

  – Болки во мускулите и зглобовите

  – Затоплување на градите на доилки

  – Болки во стомакот, грчеви

  – Менструални болки

  – Ја подобрува циркулацијата на крвта и делува релаксирачки

   

  Начин на употреба

  – Се става во микробранова печка од 300-600W максимум 1 мин.

  – Во рерна на 120 ° C околу 4 мин.

  – На радијатор додета не се загрее доволно

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.