ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки, Сложувалки  >  Сложувалка УЧАМ ДА БРОЈАМ

  Сложувалка УЧАМ ДА БРОЈАМ

  890 ден

  За возраст од 2 години и понатаму │ Едукативна игра и сложувалка

  ● Со крупни дрвени броеви

  ● Помага во развојот на моторичките вештини и координацијата

  ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата

  Оваа голема сложувалка со дрвени броеви од серијата Pure на француската марка JANOD (долга повеќе од еден метар) ќе му помогне на вашето дете да научи да брои и препознава броеви од 1 до 10. Се состои од 20 елементи: 10 тркалезни картонски делови кои треба да се поврзат еден со друг по правилен редослед и 10 дрвени броеви, коишто треба да се постават на вистинските места на елементите на сложувалката. На делчињата, илустрирани во пастелни бои, има шармантни илустрации на инсекти (на пр. штурци, мравки, пајаци или бубамари) во број што одговара на оној што треба да се стави на даденото делче. Големите димензии и едноставните форми овозможуваат лесно поврзување на елементите. Сетот доаѓа со практична торбичка со врвка за чување на сложувалката.

  Големина на сложувалката: 109,7 x 13,2 x 1,2 cm

  На залиха

  SKU: 3700217327064 Категории: , Ознаки: , , , , , , Brand:

  Дополнителни информации

  Бренд

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.