ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Детски очила за сонце, Останато  >  Ki ET LA SUNGLASSES0-2/2-4/ 4-6/ 6-16 YEARS WOAM (BROWN)

  Ki ET LA SUNGLASSES0-2/2-4/ 4-6/ 6-16 YEARS WOAM (BROWN)

  2.290 ден2.590 ден

  Кол.

  Description

  WOAM тинејџерски наочари: тркалезни наочари како од седумдесетти година на кои ќе им позавидат и возрасните!
  Инспирирани од изгледот на диско од 70-тите, овој проѕирен заоблен оквир (за стил) е задолжителен 
  додаток и за децата и за возрасните!
  Составени од класична рамка од поликарбонат со шарки, WOAM очилата се лесни и удобни за носење 
  благодарение на нивната завршна обработка со мек допир.
  
  ВИСОКА ЗАШТИТА
  Поликарбонатни леќи од 3 категорија: идеална заштита за секоја возрасна група.
  100% Анти-УВ филтер: Анти-УВА, Анти-УВБ, Анти-УВЦ.
  
  ВРВЕН КОМФОР
  Многу лесни очила, за секојдневна удобност.
  Лесни и удобни за носење благодарение на нивната изработка на мек допир.
  
  СОСТАВ
  Поликарбонатни леќи- Што е тоа? - прочитај "ТУКА" 
  
  Очилата за сонце се во согласност со меѓународните стандарди 
  (ISO 12312-1:2013 / A1 2015 и ANSI Z80.3: 2015).
  
  ЕКО ПАКУВАЊЕ
  
  Кутија на пакувањето е за повеќекратна употреба и рециклирање.
  КАКО ДА ЈА ОДБЕРЕТЕ ТОЧНАТА ГОЛЕМИНА? 
  За правилно да го изберете вистинскиот пар очила, можете да ја измерите со метро ширината на лицето 
  на вашето дете помеѓу двата слепоочници.
  
  
  
   
  
  
  
   
   
   

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.