ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки, Едукативни играчки  >  Учам да бројам и да сметам – Основи

  Учам да бројам и да сметам – Основи

  1.840 ден

  На залиха

  Кол.
  SKU: 3700217350710 Категории: , Ознаки: , , , , Brand:

  Опис

  Оваа дрвена едукативна игра ќе му помогне на вашето дете да научи да смета и да стане експерт за математика додека се забавува! Со 12 модели и 14 градирани ленти со различни бои и големини, детето ќе може да игра на 2 начина. За почетници: со ставање на стапчињата на вистинското место на таблата за да бројат до 5 или да ги визуелизираат различните начини на броење според моделот. За експерти: со собирање надвор од подлогата според моделот. Колку прават портокалова лента + црвена лента? Одговор: зелена лента. Подлогата има силиконски нозе што не се лизгаат за поголема стабилност. Боите се на водена основа.

  Димензии: 23,8 x 18,5 x 4,5 cm

  Материјал: Дрво (иверка и цреша), картон, силикон

  Возраст: 3-6 г.

  Дополнителни информации

  Тежина 1 kg
  Бренд

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.