ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Рецепт за здраво чоколадо
  Рецепт за здраво чоколадо

  Рецепт за здраво чоколадо

  Треба да го имате овој рецепт за здрава и едноставна чоколада во тефтерот со рецепти ако сеуште ги користите денес ? Секој пат можете да додате нешто по свој вкус , и се изнендауваме од вкусот на крајот.

  Како основа може да ги користите следиве мерки:

   

  60 грама какао путер

  40 грама сурово какао во прав

  2 лажици мед

  Додатоци по желба

  (бадеми, суво грозје, брусница)

   

  Се се топи на ниска температура , се меша и се шири на хартија  ако сакате тенко чоколадо. Можете истотака и да полните калапи. Оставете го чоколадото во замрзнувачот да се стегне, а потоа чувјате го во фрижидер.

   

   Сладок апетит