ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Трудници   >  Што се бебето може да слушне и почувствува додека е во утробата на мајката? (ВИДЕО)
  Што се бебето во утробата може да слушне и почувствува?

  Што се бебето може да слушне и почувствува додека е во утробата на мајката? (ВИДЕО)

  Најпрво да ви честитаме! Ви прикажуваме неколку работи кои сигурно ќе бидат интересни за вас и би требало да ги знаетете. Фетусот во утробата, без разлика што е заштитено и затворено во стомак 9 месеци, тоа сепак може да комуницира со мајката.
  Работите кои бебето може да ги прави во утробата на мајката се:
  • Можат да ја вкусат храната
  • На било каков контакт и притисок реагираат со “клоцање”
  • Го слушаат говорот и мајчиниот јазик
  • Реагираат на светлина
  • Се возбудуваат секогаш кога мајката е возбудена
  • Слушаат музика