ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Трудници   >  Со помош на балон и пинг-понг топче, симулација на породувањето
  Со помош на балон и пинг-понг топче

  Со помош на балон и пинг-понг топче, симулација на породувањето

  Со помош на балон и пинг-понг топка, бабица на оригинален начин покажува како бебето излегува од породилниот канал. Многу, кои го погледнале видето велат дека е подобро објаснето од било која книга за породилниот процес.

  Кога нејзина роднина, која се школувала за бабица и била потребна помош да сфати како бебето доаѓа на свет, Лиз Чалмерс измислила одличен начин како тоа да и го демонстрира.

  Инаку, Лиз е бабица и директорка на приватен центар за породување во Вашингтон ,кој освен породување ги нуди и сите пренатални и постнатални поддршки како и апартмани кои се опремени како хотелски соби.

  На снимката во продолжение која е прегледана повеќе од два милиони илјади луѓе ќе погледнете на многу едноставен начин со помош на балон и пинг-понг топче како изгледа доаѓање на бебето на свет.