ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Совршен сојузник во борбата против бактериите.
  Совршен сојузник во борбата против бактериите.

  Совршен сојузник во борбата против бактериите.

  Совршен сојузник во борбата против бактериите.

  Се користи за дезинфекција на рани, но истовремено е ефикасен и во одржување на чистотата во домот. Хидрогенот го има скоро секој дом бидејќи е одличен за рани, но малку кој знае колку може да биде корисен во одржувањето на куќата.

  Три процентен хидроген пероксид е одличен за чистење на сите работни површини во кујната бидејќи ги убива сите бактерии, а не е штетен по здравјето.

  Сунѓерите и крпите потопете ги во хидроген или само испраскајте ги со хидроген. Со нив, можете да дезинфицирате и во внатрешноста на фрижидерот. Доволно е само да ги пребришете полиците на кои стои храната.

  Со хидроген-пероксидот одржувајте ја даската за сецкање. По употреба исперете ја и испрскајте со хидроген.

  Тој е добар за повремена употреба во машината за садови. Неколку децилитри хидроген-пероксид ставете го заедно со детергентот и знајте дека тоа е чисто и безбедно за користење.