ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Спремно за една минута. Пробајте го овој моќен еликсир на младоста.
  Спремно за една минута. Пробајте го овој моќен еликсир на младоста.

  Спремно за една минута. Пробајте го овој моќен еликсир на младоста.

  Спремно за една минута. Пробајте го овој моќен еликсир на младоста.

  Рецепт за моќно фрапе кое благодарејќи на незаменливите антиоксиданти е одличен “против брчки” оброк.

  За негова припрема е потребна буквално една минута, а една чаша на ова овошно и вкусно фрапе ќе ги убеди сите дека за хранлив оброк не е потребна полна чинија со главно јадење и прилог.

  Доколку фрапето го правите со полномасно млеко или сладолед, можете да го служите како освежувачки десерт, а доколку ги изблендирате намирниците, може и да го претворите во оброк. Во овој оброк уживајте еднаш дневно, наутро или навечер.

  Потребно е:

  Една шолја суви сливи

  ¾ шолја свежа или смрзната боровница

  2 лажици мелен лен

  Содржината од една капсула на рибино масло

  2 лажици сурутка

  Една лажица квасец во прав

  Припрема:

  Сите состојки ставете ги во блендер. Ставете коцки лед. Нивната количина зависи од тоа колку е густ шејкот. По желба засладете со малку мед. Измиксајте, ставете во чаша и уживајте во пиењето на овој напиток на младоста.

  .