ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Деца   >  Што да очекуваме од бебето Риба?
  Што да очекуваме од бебето Риба?

  Што да очекуваме од бебето Риба?

  Велат дека рибите се последниот знак и сигурно сѐ излегува на крај со нив, но не се во право. Тие се затишје пред бура.

  Бебето риба кога доаѓа на светот е топло и мирно, тивко, одвај да плаче, и мајката се прашува што е со него, зошто не викне гласно, барем кога е гладно. Рибите се спремаат од раѓање за голема мисија и не ја трошат нивната енергија викајки, врескајќи цела ноќ и ден во пелени, освен ако имаат некој огнен подзнак.

  Бебето сака топло, пред се , нивните перничиња, ќебиња, полнети кукли, сака да спие со нив, тие често сонуваат и зборуваат во сон и све ќе дознаете.

  Тие сакаат да им раскажувате бајки, особено ако е девојче, а потоа нејзината омилена бајка ќе биде Пепелашка, несреќно девојче која мора да чисти и е во сенката на маќеата и нејзината самовила кума им помага да го освои принцот. Значи, Вашето мало девојче во знакот на Риби ќе го следи овој пример и во нејзиниот живот кога ќе порасне, а момчето Риби ќе го сака звукот на гитарата, ќе сака поезија, пее како мал а подоцна ќе напише негови дела.