ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Деца   >  Супа од пилешко месо за вашите малечки
  Супа од пилешко месо за вашите малечки

  Супа од пилешко месо за вашите малечки

  Супа од пилешко месо за вашите малечки

  – Добро исчистениот зеленчук ставете го во тенџере, заедно со белото пилешко месо.
  – Додајте вода и варете се додека месото не омекне целосно.
  -Извадете го зеленчукот од тенџере и измиксајте го. Истото направете го и со местото.
  – Во друго тенџере ставете малку путер, откако ќе порумени додајте го ситно измиксаниот зеленчук и месото и прелијте со супа.
  – Оставете да се вари 10 минути а доколку сакате можете да додадете и пченкарен гриз или оризови галети.