ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Супа од зеленчук и просо за бебиња (каша) 8+
  Супа од зеленчук и просо за бебиња (каша) 8+

  Супа од зеленчук и просо за бебиња (каша) 8+

  Оваа вкусна супа од зеленчук и просо, брокула и морков може да ја подготвите како супа и како каша, во зависност од возраста на вашето бебе. Ова е еден од начините…

  сосотојки:

  2 моркови

  2-3 цвета од брокула

  малку црвен кромид

  2 супени лажици просо 

  ПОДГОТОВКА: 

  1. Исчистените моркови пресечете ги на помали прстени. Кромидот исто така исчистете го и исецкајте го.

  2. Измијте го темелно 3-4 пати просото и варете го заедно со морковите и кромидот околу 15 минути, потоа додадете два цвета од брокулата и варете уште 5 до 10 минути заедно. Доколку е потребно, дополнете  вода.

  3. Кога состојките се зготвени, изблендирајте.

  Оладено понудете му го на вашето бебе. Добар апетит !