ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Деца   >  Супер здрава и супер вкусна: Кашичка од спанаќ, грашок и јаболка
  Супер здрава и супер вкусна: Кашичка од спанаќ

  Супер здрава и супер вкусна: Кашичка од спанаќ, грашок и јаболка

  Супер здрава и супер вкусна: Кашичка од спанаќ, грашок и јаболка

  Совршен оброк за бебињапостари од 8 месеци

  Потребно е:

  – 2 јаболки

  – ¼ шоља спанаќ

  – ¼ шоља грашок

  Припрема

  Јаболките исчистите и исечете ги. Грашокот и спанаќот измијте ги во истиот сад со парчињата јаболко. На шпорет ставете вода да проврие, па во водата која врие ставете ги намирниците и оставете да се варат 10 минути. Наместо ова, јаболките и зелечнукот можете ги обарите на пареа.

  Кога ќе биде готово, оставете да се олади, а потоа изблендирајте