ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "деца"

  Животот по доаѓањето на бебето или децата повеќе никогаш нема да биде ист. Ова сигурно сте го слушнале повеќе пати. Животните навики се менуваат и вашето секојдневие се менува од корен. Навиките за спиење и хранење, хигиенски навики е многу

  Доколку родителите би знаеле колку од своите нерви и детски солзи би заштедиле само на време да препознаеле што им кажува детето, би научиле уште пред раѓањето да ги читаат скриените пораки и сигнали. Ако е сито, суво и здраво,

  Стручните лица посочуваат, органските беби производи не се најсигурна опција. Опсесијата за купување на природни и органски производи полека излегува од контрола, а стручните лица објаснуваат зошто

  Играта како медиум за растење на децата Пишува Мр – Татјана Гогоска Четири фактори влијаат во развојот на детето од неговата втора година до 11-тата, кога најексплозивно се развиваат сите емоции и се става основа за развој на емоционалната интелегенција.Првиот фактор е

  Вклучете ја рената на 170 степени, потоа во блендер ставете ги семките од тиква, овесните снегулки, бадемите, оревите и блендирајте ги додека не добиете крупно мелено брашно. Додадете сода бикарбона, чија семе, маслиново масло, јајцата, водата и измешајте

  За секој оброк наместо да користите обични крпи за садови како подметнувачи за чинии, со само малку материјал и време,многу лесно можете да скроите оригинални подметнувачи кои секој оброк ќе го направат поинтересен а веруваме дека особено ќе ги израдува

  Подгответе овошно изненадување за вашите малечки Овошјето е првата слатка за вашето бебе, а кога бебето ќе ги запознае сите овошни вкусови, многу лесно ќе ги засака. Овошјето е идеална намирница за воведување на цврста храна а на самиот почеток се

  Бајките на Дизни го разубавуваат детството и на новите генерации. Малечките, но и нивните родители, сигурни сме дека уживаат во приказните кои на свој единствен начин ги има пренесено Walt Disney, со своите незаборавни илустрации кои секогаш ќе останат во