ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "доручек"

  Солена овесна каша Потребно е: ½ шолја овесни снегулки, ¼ шолја рендано чедар сирење, ¼ црвен пипер, сол, црн бибер. Припрема Овесните снегулки ставете ги во сад и потопете ги со ладна вода, потоа префрлете ги во лонец и ставете вода доволно за

  Иако сите знаат колку доручекот е важен, голем дел од родителите поради недостиг на време и идеја што да им спремаат на децата за прв утрински оброк ги праќаат или купуваат од пекара. Од лиснатото тесто, кифлите со виршли и

  Овесните снегулки ставете ги во сад и потопете ги со ладна вода, потоа префрлете ги во лонец и ставете вода доволно за да омекнат. Варете ги пет, шест минуси, доколку водата испари, додадете уште малку но овој пат врела вода.

  Доручекот не се пропушта Иако сите знаат колку доручекот е важен, голем дел од родителите поради недостиг на време и идеја што да им спремаат на децата за прв утрински оброк ги праќаат или купуваат од пекара. Од лиснатото тесто, кифлите

  Состав: 4 шолји рендана тиквичка1 јајце¼ шолја пармезан½ шолја презла½ рака бел лук во прав½ лажица свеж рендан црн бибер½ лажица оригано¼ лажица сол. Припрема Загрејте ја рерната на 230° C.Во голем сад ставете ги тиквичките(потребно е да се исцеди вишокот на вода),