ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "здравје"

  Сите знаеме дека лукот е природен аналгетик и дека е исклучително здрав.  Направете го вашето секојдневние посреќно и имајте го ова здравје на дофат. Засадете лук во вашиот дом и одгледувајте го. Како? Погледнете го видеото и фатете се за работа.      

  Прехраната богата со протеини е препорака во сите стручни кругови, доктори, нутриционисти за правилна исхрана и урамнотежена прехрана за сите добра на човековото здравје. Не чекајте, почнете да се храните здраво уште денес! Ви предлагаме сет од протеински производи од Био

  Нема ништо поубаво од заоблен труднички стомак, меѓутоа тоа за идните мајки значи зголемена нега и хидратација на кожата, која секој ден се повеќе се растегнува. И додека некои жени имаат растеглива "благодарна" кожа, други жени не се со таа

  Жолтицата често се појавува кај само што родени бебиња, а почесто се јавува кај деца кои се дојат, но исто така трае подолго отколку кај деца кои се хранат со адаптирана формула. Високото ниво на билирубин кај бебето доведува до

  Ловоров лист: Неоткриени лековити својства на оваа чудесна билка Сите знаеме дека ловоровиот лист е одличен избор доколку припремаме храна во која сакаме да додадеме арома, но оваа чудотворна билка не се користи само како додатокот во јадењата.Стручните лица кажуваат дека

  Бременоста е како велат во “друга состојба” затоа во текот на бременоста може да се очекуваат различни промени. Има потенцијал и за позитивни и за негативни, секако тоа се зависи од здравствената состојба на жената пред зачнување на бебето. Ова

  Правила кои посебно важат за жени: Намирници избегавајте ги после 30-та година! Стручните лица во областа на исхраната водејќи се од нутриционистите, составиле списпок на 5 производи кои мора да се избегнуваат по 30-тата година. Ова посебно важи за жени. На прво

  Од исклучителна важност е трудниците да го чуваат здравјето и да се чуваат од вируси колку е тоа возможно. Меѓутоа, понекогаш е тешко да се изолирате и да избегнувате секаков контакт со надворешниот свет. Затоа, ви предлагаме 4 начини како

  Време е вистински да уживате во рубинести семчиња на калинката и добиете здравјеи имунитет кое ќе ве служи во сезоната што доаѓа.  Единствено калинката од многуте овошја содржи т.н. пуникалагини, што претставуваат силни антиоксидативни состојки, кои не само што го намалуваат холестеролот, туку

  Првата алергиска реакција може да се појави уште на самиот почеток во воведувањето на цврста храна. Во тој случај, неопходно е да се исклучи лажицата од употреба, а на бебето давајте му комбинација од ориз мајчино млеко или некое адаптирано