ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "истражување"

    Научниците потврдија. Дознајте која е најдобрата разлика помеѓу две бремености Стручни лица од Универзитетот во Синсинати, направиле научно истражување за тоа колку треба да е разликата помеѓу две бремености. Еве до кој заклучок дошле.Истражувањето се правело на 450 илјади деца и

    Новите истражувања покажуваат дека жените кои прават умерена физичка вежба имаат поголеми шанси за забременување во однос на оние кои правеле енергични и тешки вежби. Тоа го покажала студија која била извршена на Универзитет во Бостон. Умерено вежбањеИстражувања во САД и