ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "млеко"

  Кога е вистинското време за воведување на кравјо млеко во исхраната на бебињата? Кравјото млеко е незаменливо корисна намирница во исхраната на децата. Дознајте кога би требало да го понудите на вашето бебе и во кој облик.Поради хранливите состојки кои ги

  Создавањето на млеко во мајчината дојка е еден неверојатен процес. Почетокот на настанувањето на мајчиното млеко зависи од доењето на вашето бебе. Преку цицањето на бебето, се надразнуваат нервни завршетоци на брадавиците и ареолите. На тој начин се активира механизам

  Создавањето на млеко во мајчината дојка е еден неверојатен процес. Почетокот на настанувањето на мајчиното млеко зависи од доењето на вашето бебе. Преку цицањето на бебето, се надразнуваат нервни завршетоци на брадавиците и ареолите. На тој начин се активира механизам