ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "практичнамајка"

  Децата никогаш повеќе немале толкав избор на играчки како денес. Продавниците се буквано преплавени со нив. Меѓутоа покрај големиот избор, се случува квалитетот да не биде сразмерен со цената, или децата брзо да изгубат интерес за нив па ви се

  Доколку немате време да ја измиете вашата коса, спас е секако шампон за суво миење. Меѓутоа доколку немате време ниту да отидете да купите шампон за суво миење на коса, нурнете се во кујната и направете домашно издание.

  Балзамот за усни, е дел во козметика кој не е премногу скап, но ако пресметаме колку често го купуваме, вкупната вредност и не е баш толку мала. На крај на денот, природното е сепак природно. Зошто да не пробате? Овој природен

  Создавањето терариум ќе им помогне на децата да го разберат кружењето на водата во природата и да научат како да ги негуваат растенијата. Вие завршете ја работата која бара употреба на ножици и скалпел, а остатокот од работата оставете ја

  Децата никогаш повеќе немале толкав избор на играчки како денес. Продавниците се буквано преплавени со нив. Меѓутоа покрај големиот избор, се случува квалитетот да не биде сразмерен со цената, или децата брзо да изгубат интерес за нив па ви се

  Мамички, ајде излезете од секојдневието и направете нешто корисно и интересно. Потребно е: 15 парчиња памучни (бришачи) или тоалетна хартија која ќе ја исечете на пола, 2 шолји вода, 1-3 лажици масилиново масло (доколку имате сува кожа, ќе ставите повеќе масло, а

  Сода бикарбона е основата за природен дезедоранс кој го ублажува непријатниот мирис, а есенцијалното масло посебно она со цитрусна нота, дава доза на свежина во жешките денови. Голем број на дезедоранси на пазарот го ублажуваат непријатниот мирис од потење, но

  Доколку сакате да им подарите сјај на белите алишта, тоа можете да го направите на природен начин со производите кои не содржат хемикалии. Овој тип на избелување посебно е погоден за третирање на детска облека или гардероба на личност која