ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "салата"

  Потребно е: 2-3 лажици ленено масло, 4 лажици јаболков оцет, 2 лажици јогурт со низок процент на маснотии, 1 лажичка кари, на врв од ножот бел бибер, малку мелен ким(кумин), 1 кг кисели црвени јаболка, 100 гр суво грозје, 250 гр

  Листови од зелена салата, слој исецкан зелечнук од лук, пиперка, целер, морков, свежи печурки и обарен грашак, прелијте го михот со павлака и рендано сирење, потоа додадете исецкан зеленчук, на врвот од павлаката, кашкавал и коцкички пршут.

  Листови од зелена салата Слој исецкан зелечнук од лук, пиперка, целер, морков, свежи печурки и обарен грашак Прелијте го михот со павлака и рендано сирење Потоа додадете исецкан зеленчук На врвот од павлаката, кашкавал и коцкички пршут.