ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "трудница"

  Додека не постоеа ултразвучните прегледи, веројатно имаше смисла да ги слушаме искусните тетки, баби и останати “стручњаци” кои “непогрешливо” го одредуваа полот на бебето. Но, и денес иако постојат 1001 начин да се дознае дали бебето е момче или девојче,

  Истражување кое било направено од социолог од Универзитет во Тексас (САД), направено на 2000 мајки покажало дека идеален период за раѓање на првото дете е во 34-тата година од животот.John Mirowsky, човекот кој го правел истражувањето, вели дека од биолошка

  Од секогаш се верувало дека пивото е добро за мајките кои дојат, бидејќи од него ќе имаат поголема количина на млеко, па повеќе не е чудно да се види мајка која со една рака го нишка бебето а со другата

  Ако сте бремени, бананата помеѓу оброците ќе спречи пад на шеќерот во крвта и ќе помогне да се намалат утринските мачнини. Ако сте во депресија, нервозни или едноставно немате сила, бананата е најдобро решение за враќање на енергијата. Таа навистина

  Иако летото го буди најдоброто во нас, да се биде трудница во текот на топлите денови навистина не е лесно. Во продолжение, ви прикажуваме неколку едноставни совети кои можете да ги примените со што би се чувствувале добро, позтивно и

  Самиот чин за породување е универзален за сите мајки во светот, пропратен со контракции, ширење на грлото на матката, болките и на крај доаѓањето на бебето на свет. Меѓутоа, она што се разликува од многу земји во светот е искуството

  Од исклучителна важност е трудниците да го чуваат здравјето и да се чуваат од вируси колку е тоа возможно. Меѓутоа, понекогаш е тешко да се изолирате и да избегнувате секаков контакт со надворешниот свет. Затоа, ви предлагаме 4 начини како

  Сланината е идеална храна за трудници и деца! Американски научници докажале дека сланината неправедно е декларирана како нездрава намирница, а посебно се препорачува на идните мајки. Еве и зошто