ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "хигиена"

  Kако да ги исчистите најтешките бебешки дамки ? Бебенцата се неуредни. Тоа е факт. Најверојатно очекувавте (МНОГУ ЧЕСТИ) промени на пелени, и најверојатно предвидовте многу пресоблекувања. Но, зарем не е малку шокантно колку многу тешки телесни течности можат да излезат од

  Падната цуцла на под не секогаш треба да се мие . Стерилно и чисто не се исто, затоа стручните лица велат дека цуцлата која на вашето бебе паднала на подот, не мора да ја миете. Паднатата цуцла можете само да ја ставите

  Децата и кариесот Слатките и цуцлите се едни од главните причинители за кариес кај малите деца. Здравите заби играат голема улога во општата здравствена состојба кај малите деца. За жал, расипаните заби освен што создаваат болка, можат да предизвикаат и сериозни