ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "чиа"

    Ставете го кокосовото млеко во тенџерче, загрејте го, додадете агаве сируп и чија семето. Убаво измешајте го, и оставете го да одстои во фрижидер преку ноќ или најмалку 4-5 часа. Пред служење, додадете го ананасот, листовите од нане и брусницата.

    Потребно е: 1 тетрапак шише кокосово млеко, 5,6 лажици чија семе, 2 лажици агаве сируп, ½ шолја коцки ананас, неколку листови нане, ½ шолја брусница. Припрема: Ставете го кокосовото млеко во тенџерче, загрејте го, додадете агаве сируп и чија семето. Убаво измешајте го,