ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "љубов"

  Трудниците тврдат дека бебето до година дена покажува љубов преку мајката, со која е природно да е најблиско и тоа на неколку начини: Го препознаваат мајчинскиот мирис За бебето нема ништо послатко од неговата мама, поготово додека цица, а тоа го покажува

  Повеќето бремени жени, покажуваат анкетите, сакаат да ги дојат своите деца. Повеќето мајки, покажуваат официјалните податоци, се откажуваат од доење кога бебето ќе наполни шест месеци, а некои и многу порано. Доењето е најубавата работа на светот, но ни малку

  Секој од нас мечтаел или мечтае за вистинката љубов. Многу пати сме се запрашале што е љубов?  До сега се дадени милион одговори и прашања за љубовта и сеуште го немаме вистискиот одговор на прашањето, но едно знеме, љубовта е во

  Повеќето жени, дури и кога чекаат второ, трето или четврто дете, се плашат дали пораѓајот ќе се одвива непречено, дали бебето ќе биде здраво и право, но и за тоа дали ќе има доволно млеко. Стресот е најизразен пред раѓањето

  Повеќето бремени жени, покажуваат анкетите, сакаат да ги дојат своите деца. Повеќето мајки, покажуваат официјалните податоци, се откажуваат од доење кога бебето ќе наполни шест месеци, а некои и многу порано. Доењето е најубавата работа на светот, но ни малку

  Причина поради која некои парови сакаат да покажуваат нежност пред другите Држење за рака, бакнување , милување преку облека се само некои од потезите како некои партнери искажуваат нежност во јавност. Студија објавена во часописот "The Journal of Sex Research" открива