ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "babyshop" (Page 80)

  Како да ја негувате осетливата кожа на бебињата?Што помалку тоа подобро До скоро, сите родители користеле различни препарати за нега на бебе со што би постигнале чисто и миризливо бебе. Меѓутоа, докажано е дека голема количина на различни средства за хигиена

  Бебето расте и напредува со индивидуално темпо, па нема строги правила кога треба да се воведе цврста храна која, реално само така се нарекува а во суштина е кашеста. Но, искуствено гледано, поголемиот број на деца од својата 6 месечна

  Спиењето во текот на бременоста често знае да биде комплицирана и тешка за многу идни мајки. За да бидете сигурни дека позицијата во која спиете е безбедна и добра како за вас така и вашето бебенце, погледнете го видеото во продолжение!  

  Машко здравје: 8 совети како да ја сочувате плодноста

  Лошиот начин на живот претставува голема опасност за сперматозоидите. Сочувајте ги на време и нема да имате потреба да се грижите за својата плодност.

  Погледнете го ова неверојатно патување низ кое бебето проаѓа во текот на 9 месеци додека е во матката на мајката па се до неговото раѓање. Сето ова прикажано во само 3 минути.   Превземено од www.svezabebe.be.

  “Медицински кловнови” на Клиниката за детски болести!Специјално обучени медицински лица ќе ја подобруваат психолошката состојба на тешко болните хоспитализирани лица, со фокус на Клиниката на детски болести.Станува збор за спроведување на проект “Медицински кловнови” каде 26 медицински лица вработени во

  Ако сте на возраст помеѓу 9 и 14 години, сигурно ќе доживеете некои од промените што доаѓаат со заедно пубертетот. Не грижете се! Пубертетот кај девојчињата може да започне уште од 8 години па се до 13 или 14. Но

  Дали првото шишање значи и погуста и поцврста коса? Многу родители мислам дека по првото шишање бебешката коса ќе стане појака и погуста, некои од стручните лица одговараат дали нивните верувања се вистина.Не е возможно да се предвиди каква коса ќе

  Како да ги смукате трошките и валканите работи од најтешко достапните места ? Еве неколку практични совети. 1.На отворот од цевката од правосмукалката ставете картон од ролна- тоалет хартија и стиснете со цел да го наместите во дупката. 2. Во вреќичката од