ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "banana"

  Ако сте бремени, бананата помеѓу оброците ќе спречи пад на шеќерот во крвта и ќе помогне да се намалат утринските мачнини. Ако сте во депресија, нервозни или едноставно немате сила, бананата е најдобро решение за враќање на енергијата. Таа навистина

  Почитувани мајки, веруваме дека веќе сте станале кулинарски експерти во ихраната за вашите деца, па затоа ви даваме малку поинаков рецепт што може да го подготвите за вашето бебе од десеттиот месец.

  Ако сте бремени, бананата помеѓу оброците ќе спречи пад на шеќерот во крвта и ќе помогне да се намалат утринските мачнини. Ако сте во депресија, нервозни или едноставно немате сила, бананата е најдобро решение за враќање на енергијата. Таа навистина

  Пробајте нешто ново: Чај од банана Докторт Оз, советува одличен топол напиток пред спиење, односно за подобар сон. Мораме да признаеме дека ова малку не збуни, па одлучивме прво да го направиме чајот според наведените инструкции а потоа да го споделиме