ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "bremenost" (Page 4)

  Само 5 проценти од трудниците се породуваат во термин Породувањето најчесто започнува од 37 до 42 недела, а за тоа кога ќе се породите зависи телесната тежина и генетиката. Па така, постарите трудници, но и оние кои имаат вишок на килограми

  7 Реченици кои не треба да им ги кажете на парови кои се борат со неплодност. Доколку вашите пријатели, познаници не можат да добијат бебе, а вие се трудите да бидете тука за нив и да ги утешите, внимавајте несвесно да

  Со помош на балон и пинг-понг топка, бабица на оригинален начин покажува како бебето излегува од породилниот канал. Многу, кои го погледнале видето велат дека е подобро објаснето од било која книга за породилниот процес. Кога нејзина роднина, која се школувала