ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "detoks"

  Исчистете го организмот пред бременоста Голем број на истражувања покажуваат дека одредени супстанци, како алкохолот, цигарите и одредени лекови кои родителите ги користеле пре забременување можат да имаат негативни последици по здравјето на бебето. Најчеста последица е оштеување на ДНК репродуктивната станица

  Детокс водата е вистински хит во светот, и тоа многу едноставно се прави. Ако користите кисела вода, вашиот пијалок е подготвен за само неколку минути. Потребна ви е една раката малини кои ќе ги ставите во бокал со вода. Додајте неколку свежи

  10 знаци дека организмот е полн со токсини Имате изразена потреба од шеќерИсхраната која изобилува со шеќери е преработена храна која во организмот со храната прави како да сте на ролеркостер. Нивото на шеќер во крвта нагло се симнува и

  Детокс водата е вистински хит во светот, и тоа многу едноставно се прави.

  Ако користите кисела вода, вашиот пијалок е подготвен за само неколку минути. Потребна ви е една раката малини кои ќе ги ставите во бокал со вода.