ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "interesno"

  Едноставен а забавен експеримент за деца.


  Направете вулкан кој исфрла лава (Видео)
  Доколку вашите малечки ги воодушевува природната појава, на пример, лава и вулкан, тогаш овој експеримент мора да го пробате.

  Споделуваме интересно и симпатично видео со малото девојче Charlotte, која на сите прашања од нејзиниот татко одговара со “не”. Видеото до сега го имаат изгледано неколку милиони луѓе ширум светот. Сигурни сме дека ќе ве насмее!

  Едноставен а забавен експеримент за деца. Направете вулкан кој исфрла лава (Видео)Доколку вашите малечки ги воодушевува природната појава, на пример, лава и вулкан, тогаш овој експеримент мора да го пробате.Потребно е:- 3 лажици сода бикарбона- 200 ml оцет- Малку детергент за