ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "majcinstvo"

  Сигурни сме дека се сеќавате на почетоците на Јана Бурческа и нејзиното учество на Македонски идол каде заврши на петото место. Во 2017 година ја претставуваше Македонија на Евровизија со песната Dance Alone. За време на Евровизијата беше запоросена од нејзиното момче

  Колку малку знаеме за родителството пред да ни се случи!Читаме, разговараме, ги посматраме другите родители, а всушност ни во најлудите сонови не знаеме како НАВИСТИНА изгледа. Кога само ќе се сетам на своите идеи за тоа каква мајка ќе бидам,

  Колку малку знаеме за родителството пред да ни се случи!Читаме, разговараме, ги посматраме другите родители, а всушност ни во најлудите сонови не знаеме како НАВИСТИНА изгледа. Кога само ќе се сетам на своите идеи за тоа каква мајка ќе бидам,

  Мајчинството е најубавата, но и најзахтевна работа во светот

   

  Грижата за децата е целодневна работа, а според резултатите од истражувањето мајките работат неделно во просек по 98 часа, што е како две работни места со полно работно време.

  Доењето е природен начин за хранење на секое новороденче. Мајчиното млеко е најдобрата храна за бебето. Телото на жената е креирано да создава млеко во моментот на раѓање и да ги задоволите потребите на бебето, прилагодувајќи се на барањата и