ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "mikroflora"

    Претераното размножување на штетните бактерии во дигестивниот систем, доведува до пореметување на рамнотежа на цревната микрофолора. Овој дисбаланс го нарушува развојот на имунолошкиот систем, што како последица кај доенчињата може да предизвика: • Грчеви• Надуеност• Дијареа• Запек• Атопијски дерматит Пореметувањето на развојот