ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "namirnici"

  За здрави сперматозоиди, 10 намирници кои ја поттикнуваат плодноста кај мажите Исхрана е еден од најважните фактори за плодност кои можеме да го контролираме. Начинот на исхрана кај жената пред и после бременоста влијаат врз плодноста и бременоста. Исто така здравиот

  План за исхрана на трудница со гестациски дијабетис. За среќа, планот за исхрана на труднити со гестацијски дијабетис не се разликува многу од стандардната правилна исхрана. Препорака од Американската асоцијација за дијабетис е да се зема 25 проценти протеин, 25 проценти

  8 намирници кои прават чуда за женскиот организам. Добро е познато дека некои производи се покорисни од други: Содржат минерали, витамини, антиоксиданти. Таквите намирници ги именуваме како супер храна. Тоа се на пример, боровница, авокадо, чиа семе, лосос итн.Ви презентираме 8

  Доколку сакате да ги избегнете алергиските реакции на некои од овие намирници, најдобро е да почнете да ги користите во исхраната на бебето после првиот роденден

  Исхрана во бременоста: 10 намирници кои не смеат да ги конзумираат труднициВодете сметка за тоа што внесувате во организмот во текот на бременоста. Поединечни намирници можат да бидат штетни по вашето здравје но и по здравјето на вашето бебе.Многу е

  Избелете ги вашите заби со намирница која се крие во вашата кујна Јаболковиот оцет можете да го користите за избелување на забите но и како превенција од болести..Јаболковиот оцет ја регулира Ph вредноста во усната шуплина која често е нарушена поради

  10 намирници кои го чистат црниот дроб и помагаат во согорувањето на калории Што и да внесеме од пијалок или пак храна во нашиот организам проаѓа низ црниот дроб. Од таа причина овој орган ги впива сите наши лоши прехрамбени навики

  Водете сметка при купување на намирници: Разлика помеѓу “употребливо до” и “ најдобро е да се употреби до” има голема разлика. Ретки се оние намирници на кои рокот на траење им е неограничен, но постои голема разлика помеѓу ознаката која се

  Постојат многу начини да го зајакнете имуниот систем на децата, а еден од нив е здравата и правилна исхрана. Сепак, освен разноликоста, постојат некои намирници кои особено можат да помогнат.