ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "nega"

  Општи принципи за нега на кожата на новороденчето. Најдобрата нега е топла вода. -пред секое пресоблекување на бебето нанесете заштитна крема на интимните делови, а по бањањето нанесете крема на цело тело. - Доколку е потребно да се отстрани заштитната крема од кожата,

  Нега на бебешката кожа

  Поради големата површина и директниот контакт со средината, можноста за појава од разни патолошки промени на кожата е голема. Освен ова, такви промени најлесно се воочуваат, па понекогаш може да ги загрижат новопечените родители.