ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "poragaj"

  Беше сабота, јас тукушто влезена во 33та недела од бременоста. Во текот на целата бременост се беше нормално се додека не влегов во 8ми месец.  Само една недела претходно завршив во болница со огромни породилни болки. Ми дадоа веднаш терапија за

  Беше сабота, јас тукушто влезена во 33та недела од бременоста. Во текот на целата бременост се беше нормално се додека не влегов во 8ми месец.  Само една недела претходно завршив во болница со огромни породилни болки. Ми дадоа веднаш терапија за

  Ви подготвивме еден убав текст за да ви кажеме колку сте прекрасни, баш такви какви што сте. Не паѓајте во очај поради промената на вашето тело и вишокот килограми по породувањето. Сето тоа ќе го снема со тек на време.  Засакајте

  Во привите неколку недели после пораѓајот ќе осетите нагли промени на расположението, а еве и зошто овие чувства се појавуваат и како да се изборите со нив.  За многу мајки доаѓањето на детето прави емотивен рингишпил. Еден ден може да чувствувате

  Телесните промени по породувањето за многу жени претставуваат шок, дури ако пред породувањето слушнале за контракции на матката, болки слични како оние во менструалниот период , повеќе неделни крварења, болки во градите