ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "seks"

  Најголем проблем за секс во текот на бременоста, може да произлеле од страв како за трудниците така и за нивниот партенр дека сексуалните односи може да му наштетат на бебето, односно да го повредат, да предизвика предвремен пораѓај или да

  Докторите предупредуваат: Појава на нова полово пренослива болестВо Велика Британија пред 4,5 месеци веќе е појавена нова пренослива болест гонореја. Докторите издале предупредување бидејќи новата пренослива болест е отпорна на антибиотици кои се користат за нејзино лечење. Да потсетиме дека пред

  Откријте колкави се шансите да забремените во секоја фаза од циклусот. Шансите да забремените се менуваат во однос на тоа во која фаза од циклусот сте.Во продолжените ви претставуваме водич и совети кои ќе ви помогнат во процесот на забременување.1 Фаза: