ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "semejstvo"

  Одмор или ноќна мора: Кога е вистинско време за прво патување со вашето бебе? Се смета дека бебето постаро од 3 месеци е сосема добар кандидат за патување. Сепак, внимателно испланирајте го патот но сметувањетп не би тебало да биде многу

  Состојќи  -150 грама сварена леблебија - 100 грама сварена јаболка (пире од јаболка) - 150 грама морков (измиксајте го во блендер) - 75 грама изрендан морков - 110 грама масло - малку сол - 1 лажица сода бикарбона - 2 лажици ванилин шеќер - 1 лажица цимет - 150 грама

  Состојќи  - 400 грама мусли (изброт на какви мусли е по желба) - 500 грама брашно  - 100 грама темно чоколадо - 100 грама шеќер+ 1 ванилин шеќер - 500 мл млеко - 2 јајца  - 1/2 портокал (изрендана кора) - 50 грама масло - 1/2 прашок за пециво -

  Децата ги сакаат животните, а причината за тоа е голема. Тие ги учат на одговорност и им нудат една посебна забава, пријателство и безусловна љубов. Домашните милиничиња се радост, но и обврска. Родителите тешко се одлучуваат како да се