ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "trudnici"

  Зошто трудниците не смеам да подигнуваат и носат ништо тешко?

  Освен што е многу тешко, посебно кога стомакот почнува да расте, постојат и неколку важни причини кои откриваат зошто подигнувањето на тешки предмети во бременоста може да

  Се повеќе има парови кои сакаат да добијат дете, но не успеваат. Освен објективните физички препораки, постојат и фактори кои може да влијаат врз зголемување на шансите за забременување. Кај здравите жени и мажи, најголемиот број за бремености се случуваат во

  Еден од најголемите стравови на жените, на кои им е дијагностицирана ендометриоза, е дека нема да можат да останат бремени. Меѓутоа, шансите за успешно зачнување се поголеми отколку што мислите.

  Масажата на перинеумот (ткивото помеѓу вагиналниот отвор и анусот) допринесува за поголема растегливост на ткивото а со самото тоа и избегнување на процедурата при пораѓањето која има непријатни последици.

  Урмата не здебелува а го успорува стареењето Ова овошје е ризница на корисни материи кои позитивно влијаат на здравјето на една жена.Урмата поседува единствени лековити својства кои имаат благотворно дејство кое влијае врз емоционално здравје.Урмата, содржи чудотворни аминокиселини.Плодовите на урмите содржат